MOW RENICE - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Buttony

Losowa galeria

DYPLOMY
Ładowanie...

Aktualności

XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Nasze Małe Euro...

  • autor: tomasz2312, 2016-07-21 12:55
XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Nasze Małe Euro Marsport Myślibórz 2016

W Myśliborzu na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Żaków Marsport Myślibórz 2016. Organizatorem turnieju było stowarzyszenie Iskra w Renicach.

 

Tegoroczne rozgrywki skierowane były do zawodników urodzonych w 2008 roku  i młodszych. Rozjemcami w zmaganiach pomiędzy drużynami byli sędziowie KS ZZPN w osobach: Marek Kurzawski, Krzysztof Plackowski, Marek Kurzawski oraz Jerzy Najkowski.

Za oprawę muzyczną i komentarz w czasie zawodów odpowiadał pan August Kimbar, znany dziennikarz Radia Plus Lipiany.

Organizatorzy do rywalizacji zaprosili 15 zespołów, które podzielono na 4 grupy.
Grupa A: Pogoń Szczecin, Perła Cybinka, PUKS Maksymilian Gorzów Wlkp., All Sport Pełczyce.

Grupa B: Orzeł Trzcińsko Zdrój, Osadnik Myślibórz, Progres Gorzów Wlkp., Victoria Przecław.

Grupa C: Warta Słońsk, Progres 2009 Gorzów Wlkp., Dobrawa Mieszkowice, Sokół Pyrzyce.

Grupa D: Ilanka Rzepin, FA Myślibórz, Czarni Witnica.

Do dalszej rundy awansowały po dwa najlepsze drużyny.

W ćwierćfinałach zmierzyły się ze sobą zespoły Pogoni Szczecin i Progresu 2009 Gorzów Wlkp., (wynik 11:0), Perły Cybinka i Warty Słońsk (5:2), Ilanki Rzepin i Orła Trzcińsko-Zdrój (2:1) oraz FA Myślibórz i Osadnika Myślibórz (3:0).

Przegrani musieli pożegnać się z turniejem, zaś czwórka najlepszych zespołów przeszła do dalszej części turnieju. Pary półfinałowe stworzyły drużyny Pogoni Szczecin i FA Myślibórz (2:0) oraz Ilanki Rzepin i Perły Cybinka (0:1). Zwycięskie drużyny zagrały w wielkim finale, zaś pokonani zadowolić się musieli grą w „finale pocieszenia”.

W meczu o trzecie miejsce zacięcie rywalizowały ze sobą drużyny Perły Cybinka i FA Myślibórz. Zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy z Cybinki, pokonując rywali 1:0. W meczu o złoto faworyzowana Pogoń Szczecin pokonała Ilankę Rzepin 5:0.

Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany zawodnik Pogoni Szczecin Maksymilian Jóźwiak, najlepszym bramkarzem - Jakub Kozinoga z Perły Cybinka, zaś tytuł Króla Strzelców ustrzelił zawodnik Ilanki Rzepin Daniel Ciesielski. Organizatorzy nagrodzili jeszcze najmłodszego zawodnika turnieju Huberta Lewandowskiego z Sokoła Pyrzyce oraz kibiców Perły Cybinka. Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wspólnie wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy w Myśliborzu Piotr Sobolewski, organizator turnieju Tomasz Kozłowski oraz Bartosz Ława – wieloletni zawodnik Pogoni Szczecin.

 

Turniej nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Organizacja imprez sportowych o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym będących promocją dyscypliny i Województwa Zachodniopomorskiego”. W tym miejscu kierujemy szczególne podziękowania dla Zarządu za docenienie naszej dotychczasowej pracy.

Dziękujemy także Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej w Szczecinie, Zachodniopomorskiemu Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Zachodniopomorskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Szczecinie, Gminie Myślibórz, firmie Ekomyśl w Myśliborzu oraz Północnej Izbie Gospodarczej w Myśliborzu za wsparcie turnieju.

Szczególne podziękowania należą się dla pana Marka Parniaka - właściciela firmy Marsport z Barlinka, zajmującej się sprzedażą odzieży i sprzętu do gier zespołowych - który ufundował nagrody dla zwycięskich drużyn.

Dziękujemy za zaufanie którym nas obdarzyliście. To dzięki Wam młodzi piłkarze mogli przeżyć niezapomniane chwile na myśliborskiej ziemi. Do zobaczenia za rok!

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [176]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Reklama

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 97, wczoraj: 197
ogółem: 376 620

statystyki szczegółowe