GKP GORZÓW - CRACOVIA KRAKÓW

Renickie Biegi Przełajowe 2015

• autor: tomasz2312, 2015-05-06 10:59

28 kwietnia 2015 r. po raz VII odbyły się Renickie Biegi Przelajowe - Renice 2015. W odróżnieniu do lat poprzednich organizatorzy zawodów: Tomasz Kozłowski oraz Leszek Downarowicz, zmienili zasady rywalizacji dodając do biegu sztafetowego bieg indywidualny.  Takie posunięcie pozwoliło na uatrakcyjnienie przebiegu zawodów.

W Sztafetowych Biegach Przełajowych o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie wzięło udział 8 drużyn reprezentujących Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 w Szczecinie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Brata Alberta w Szczecinie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie, Centrum Opieki nad Dzieckiem w Gorzowie Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu oraz dwa zespoły Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach.

Gospodarze imprezy okazali się niegościnni zdobywając dwa pierwsze miejsca. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy ZS nr 3 w Myśliborzu.

W biegu indywidualnym o Puchar Dyrektora MOW Renice wystartowało blisko 30 zawodników. Mieli oni do pokonania dystans 800 m. Podobnie jak w biegu sztafetowym bezkonkurencyjny był zawodnik gospodarzy Krzysztof Kaliszewski, drugie miejsce zajął Patryk Trzeciak, trzecie zaś Mateusz Krycki (obaj ZS nr Myślibórz). Jako ciekawostkę należy podać, że drużyna z Renic wygrała wszystkie dotychczasowe edycje zawodów. Mamy nadzieję, że sukces ten jest zapowiedzią dobrego wyniki w Mistrzostwach Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w maju we Włocławku. Życzymy Mistrzostwa Polski.