MYŚLIBORSKA MILA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA ROWERZE

• autor: tomasz2312, 2013-11-26 11:47

W dniach 11 – 14 listopada Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach wzięli udział w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym po Ziemi Gorzowskiej. Rajd został zorganizowany ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Iskra w Renicach w ramach Programu Bank Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Uczestnicy rajdu za miejsce stałego pobytu wybrali Gospodarstwo Agroturystyczne Chata za Wsią w Santocku. Stamtąd też codziennie wyjeżdżali na jednodniowe wycieczki po Ziemi Gorzowskiej. W czasie tych kilku dni udało się zwiedzić Santocko, Kłodawę oraz ciekawe miejsca w Gorzowie Wlkp. Byliśmy m.in. pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, zwiedziliśmy Miejską i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, Katedrę, Bulwar Nadwarciański, Amfiteatr oraz Stadion Żużlowy. Dużo niezapomnianych wrażeń przysporzyła nam wizyta w Centrum  Sportowo - Rehabilitacyjnym Słowianka. Na osobne wyróżnienie zasługują właściciele Chaty za Wsią, którzy bardzo serdecznie i ciepło ugościli nas.

Wychowankowie z rajdu powrócili bardzo zadowoleni i już po cichu wyczekują kolejnej imprezy rowerowej