NASZA MAŁA EKSTRAKLASA RENICE 2009

HISTORIA

Sekcja piłki nożnej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Renicach powstała w 1965 roku. Od chwili powstania do 2008 r. opiekunem sekcji był Ignacy Tokarczyk. W 2005 r. asystentem pierwszego trenera został pan Tomasz Kozłowski. Po przejściu pana Ignacego na zasłużoną emeryturę drużynę od 1 września 2008 r. samodzielnie zaczął prowadzić pan Tomasz.

Drużyna nasza uczestniczyła w rozgrywkach piłki nożnej różnego szczebla od ligi trampkarzy oraz juniorów po ligę seniorów klasy "B". W przeszłości nasi wychowankowie reprezentowali takie kluby jak, Merkury Nowogródek Pomorski, Gryf Sulimierz Spójnię Renice oraz Osadnik Myślibórz. Obecnie wychowankowie nasi grają w II Klasie juniorów wspomagając klub Polonia Giżyn.

Nasze największe osiągnięcia to:

• 1986 - III miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej 11 osobowej w Puławach.
  • 1988 - III miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej 11 osobowej w Puławach.
  • 1994 - I miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej 11 osobowej w Puławach.
  • 2003 - II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej w Lubaczowie.
  • 2003 - III miejsce w Mistrzostwach Polski w Szóstkach Piłkarskich w Babimoście.
  • 2008 - III miejsce w  Mistrzostwach Polski w Szóstkach Piłkarskich w Babimoście.
  • 2013 - I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej w Babimoście.
  • 2013 - I miejsce w Mistrzostwach Polski w Szóstkach Piłkarskich w Puławach.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach jest również organizatorem wielu turniejów piłkarskich, których pomysłodawcą jest Tomasz Kozłowski. Do tej pory udało nam się zorganizować następujące turnieje:

• I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Myśliborskiego pod nazwą "Nasz Mały Mundial" Renice 2006,
  • II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Myśliborskiego pod nazwą "Nasza Mała Liga Mistrzów" Renice 2007. Turniej był zarazem Eliminacją do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich "Babimost 2007",
  • III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Myśliborskiego pod nazwą "Nasze Małe Euro" Renice 2008,
  • Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich "Babimost 2008", z udziałem byłego trenera reprezentacji Polski pana Wojciecha Łazarka,
  • IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Nasza Mała Ekstraklasa Renice 2009.
  • V Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Nasz Mały Mundial Renice 2010
  • VI Turniej Piłki Nożnej Nasza Mała Ekstraklasa Renice 2011.
  • Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich "Puławy 2011".
  • VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Nasze Małe Mistrzostwa Myślibórz 2012.
  • Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich "Puławy 2012".
  • Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich "Puławy 2013".
  • VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Nasza Mała Ekstraklasa Myślibórz 2013