Losowa galeria

MISTRZOSTWA OŚRODKA 2009/2010
Ładowanie...

BABIMOST 2013

12 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Babimoście odbyły się finały XII Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: zwycięzcy turniejów eliminacyjnych – MOW Renice, MOW Nysa, MOW Łobżenica, MOW Kielce; mistrz Polski za rok 2012 – MOW Włocławek oraz gospodarz MOW Babimost. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym 2 × 10 minut. Sędziami zawodów byli arbitrzy reprezentujący Lubuski Związek Piłki Nożnej w Zielonej Górze. Jak przystało na rangę mistrzostw Polski turniej miał profesjonalną oprawę. Na rozpoczęcie zmagań odegrano Hymn Państwowy, zaś przed  każdym meczem zawodników na parkiet wyprowadzały urocze hostessy.

Nasz zespół do zawodów przystąpił z lekką tremą, co uwidoczniło się w szczególności w pierwszym meczu, kiedy co zwycięską bramkę strzeliliśmy tuż przed gwizdkiem kończącym mecz. W następnych meczach było już zdecydowanie lepiej. Niestety kryzys formy zanotowaliśmy w meczu z Włocławkiem. Mimo wielu dogodnych sytuacji nie  potrafiliśmy ich wykorzystać. Kiedy zanosiło się na bezbramkowy remis przeciwnik w ostatniej minucie meczu strzelił zwycięską bramkę. Na szczęście dla nas nie straciliśmy otuchy do gry i kolejne dwa pojedynki wygraliśmy. Kiedy okazało się, że faworyt turnieju drużyna z Włocławka niespodziewanie przegrała swój mecz z  Kielcami było już jasne, Halowym Mistrzem Polski za rok 2013 został Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach. Nasz zespół w turnieju zanotował następujące wyniki: Renice – Nysa 3:2, Renice – Babimost 4:1, Renice – Włocławek 0:1, Renice – Kielce 3:0, Renice – Łobżenica 2:1.

Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Oleksy, Łukasz Walkowiak – Rygas Sebastian, Chochoł Mateusz, Daniel Marszałek, Rafał Bączyk – Konrad Pfeiffer, Mikołaj Rączkowiak, Damian Jankowiak oraz trener Tomasz Kozłowski.